Źródło: Liderzyinnowacyjnosci.com
Publikacja: 27.02.2021
Rozmawia: Jolanta Czudak

 

Stowarzyszenie BIM w nowej odsłonie, połączy kropki .. w biznesie.

 

Żyjemy w świecie cyfrowym, który integruje ludzi, technologie i biznes. Stowarzyszenie BIM włączyło się aktywnie w te działania. Nie  działa już tylko na rzecz budownictwa, ale wszystkich branż cyfrowego świata. Zintegrowane działania Stowarzyszenia BIM przyniosą korzyść wszystkim partnerom, którzy do niego dołączą. W swoich szeregach skupiać będzie partnerów i ekspertów transformacji cyfrowej gospodarki z różnych sektorów i branż.

 

– Taka jest misja naszej organizacji – informuje Aleksander Szerner, prezes Stowarzyszenia BIM. – Każdy kto do nas dołączy tego doświadczy.  Tworzymy hub, w którym ludzie będą wymieniać się wiedzą i doświadczeniem, ale także łączyć się biznesowo.  Firmy  często nie wiedza do kogo się zwrócić, aby szukać merytorycznego wsparcia przy wdrażaniu cyfrowych rozwiązań. Nasi eksperci im w tym pomogą. Doradzą i wskażą drogę do najbardziej optymalnych  rozwiązań. W swoich szeregach mamy już firmy wpierające z branży budowlanej, informatycznej, projektowej i zajmujące się technologią skanowania. Wkrótce dołączą do nas eksperci od zarządzania projektami.

 

 

Główne działania Stowarzyszenia  BIM będzie miało charakter doradczy i łączący partnerów w biznesie. Ludzie mają różne doświadczenia i chcą się tym dzielić, ale też chcą zdobywać nowe na konkurencyjnym rynku. To jest takie połączenie kropek w świecie cyfrowym… ludzi, technologii i biznesu. Wszystkich partnerów ze świata technologii cyfrowych, bo dotyczy to zarówno medycyny, jak i świata nauki, przemysłu,  czy budownictwa. Technologie cyfrowe łączą wszystkich, niezależnie od branży

Stowarzyszenie  pod nazwą BIM dla polskiego budownictwa powstało w 2014 roku i ma za sobą długą historię. Było inicjatorem wielu działań zmierzających do promowania metodyki BIM w budownictwie. 

 

 

– Dziś patrząc w przyszłość cyfrowego świata wiemy że jako organizacja, także podlegamy zmianom, które obecnie obserwujemy w gospodarce polskiej, europejskiej i światowej, dlatego wyszliśmy z naszymi działaniami poza branżę budowlaną – podsumowuje Aleksander Szerner. 

 

– Stowarzyszenia BIM będzie realizować strategiczne cele, stając się platformą wymiany wiedzy i doświadczeń, skupiającą ekspertów oraz podmioty z wszystkich gałęzi gospodarki zaangażowanych w tworzenie rozwiązań cyfrowych. (JC)