BIM, BIM dla polskiego budownictwa, BIM w Polsce, digitalizacja, budownictwo 4.0, bim szkolenia

W dniu 2 kwietnia 2014 w Ministerstwie Gospodarki odbył się Kongres Założycielski Unii Rynku Budowlano – Inwestycyjnego, którego Misją jest wprowadzenie w Polsce konkurencyjnych i najlepszych w Europie standardów budowlano-inwestycyjnych, a dzięki temu odblokowanie potencjałów całej branży, zawodów i przedsiębiorstw.

Celem URBI jest przede wszystkim działanie na rzecz takiego prawa, które zapewni konkurencyjne rozwiązania oraz współpraca z podzielającymi ten cel osobami i organizacjami gospodarczymi, społecznymi, jak i politycznymi.

Najważniejszym jest uwolnienie przedsiębiorców od biurokratycznej mitręgi niewystępującej w tych europejskich krajach, które maja w tym zakresie najlepsze przepisy i procedury. Skrócenie czasu dla uzyskania niezbędnych pozwoleń zmniejszy tez koszt pieniądza potrzebnego do finansowania inwestycji zarówno infrastrukturalnych, gospodarczych, jak tez mieszkaniowych. Likwidując szkodliwe i niczemu niesłużące dziś przepisy można zauważalnie obniżyć w Polsce koszty budowy zarówno dróg, jak i mieszkań.
Z naszego punktu widzenia najważniejsze jednak jest, że w Deklaracji Założycielskiej, widnieje konieczność wprowadzenia nowoczesnych narzędzi planowania i realizacji inwestycji takich jak BIM, czy Zintegrowany Proces Inwestycyjny [Integrated Project Delivery].

Oczywiście deklarujemy pełną współpracę w tej inicjatywie poprzez naszych członków.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress